Moře doma - užitečné informace, rady a tipy

  • Než si vyberete akvárium, zvolte vhodné místo v bytě či kanceláři a zvažte optimální variantu filtrace, při tom lze využít našeho poradenství zdarma.
  • Při instalaci nových kompletů nespěchejte, každé osazení potřebuje svůj čas a aklimatizaci, živočichy je také dobré předem umístit do karantény. Pro karanténu využijte druhého akvária a přípravků pro výživu a prevenci nemocí. Využijte možnosti aklimatizace a karantény u nás!
  • U mořského akvária je třeba dbát na přítomnost stopových prvků (podstatný je jód, hořčík, stroncium, vápník, kobalt, barium, lithium, chrom, železo, molybden, fluor, mangan, zinek). Objednejte si nás pro speciální testy, zda nějaké prvky ve Vašem akváriu nechybí.
  • Měňte měsíčně zhruba 10 % celkového objemu vody v akváriu (vždy záleží na stavu a velikosti akvária), pro mořská akvária používejte POUZE osmotickou vodu. Rádi Vám osmotickou vodu dovezeme, popř. dodáme již osolenou speciální solí s potřebnými minerály.
  • Největším zlem, které ničí vše živé v akváriu, jsou dusičnany a fosforečnany. Jejich hladinu je nutné udržovat ideálně na nule. Při pravidelných servisech nabízíme testy zdarma.
  • Mnoho klientů si oblíbilo jedovatá zvířata. Ale POZOR! Zemře-li Vám takové zvíře v mořském akváriu, jeho jed tam může otrávit veškeré živé organismy ve vašem akváriu. Proto okamžitě tohoto mrtvého či poraněného živočicha separujte, vyměňte alespoň 20% objemu vody a použijte aktivní uhlí v externím filtru (k odstranění nežádoucích toxických látek). Anebo zavolejte naše profesionály, kteří zachrání maximum cenných živočichů. Mrtvá zvířata by se také měla odvážet do kafilérie.

Pro své dotazy využijte kontaktní formulář, anebo mail: info@moredoma.cz